Mineralna ochrona przeciwsłoneczna 0

Mineralna ochrona przeciwsłoneczna

Mineralne filtry działają na skórze jak maleńkie lusterka: odbijają szkodliwe promieniowanie słoneczne. Nie stanowią zagrożenia dla organizmów wodnych. Stopień ochrony przed UVB: wartość współczynnika SPF. Stopień ochrony przed UVA: min. jedna trzecia wartości SPF.

Słońce potrafi nas uszczęśliwiać. Z drugiej strony zbyt duża ekspozycja na słońce może uszkadzać naszą skórę, a nawet doprowadzić do raka skóry.

Oto kilka wskazówek, jak beztrosko cieszyć się słońcem!

1. Upewnij się, że pijesz wystarczająco dużo wody.

2. Unikaj słońca w środku dnia.

3. Nie zapominaj, że usta, nos, uszy, dekolt i szyja także wymagają pielęgnacji i ochrony przeciwsłonecznej.

Świetnie nadaje się do tego balsam do ust w sztyfcie ey! SummerLips.

4. Od czasu do czasu pozwól odpocząć swojej skórze w jakimś miłym, zacienionym miejscu i zafunduj jej ponowne odświeżenie sprayem do opalania.

5. Po opalaniu zmyj spray pod prysznicem.

6. Na koniec dnia użyj produktu do pielęgnacji skóry po opalaniu.

mineralna ochrona przeciwsłoneczna

Czym jest mineralny filtr przeciwsłoneczny?

Mineralny filtr przeciwsłoneczny pozostaje na Twojej skórze jako bardzo cienka, odbijająca promienie słońca powłoka ochronna, która nie penetruje skóry.

Podejrzewa się, że syntetyczne filtry przeciwsłoneczne mają wpływ na gospodarkę hormonalną. By syntetyczne filtyr UV zaczęły działać, muszą wniknąć w skórę, co wymaga około 20-30 minut. Przekształcają one promieniowanie UV w promieniowanie podczerwone. W tym procesie syntetyczny filtr ulega zużyciu i pozostawia między innymi substancje aktywne hormonalnie. Mogą one wywoływać alergie i nietolerancje. Szkody dotyczą także innego zakresu: oceany, akweny wodne i ich flora i fauna są silnie zanieczyszczone przez syntetyczne filtry UV. Nawet w lokalnych rzekach wykryto ich ślady w rybach. 

Stosując biodegradowalną, przyjazną dla koralowców, mineralną ochronę przeciwsłoneczną bez mikroplastiku wnosisz swój wkład w aktywną ochronę środowiska!

 

mineralna ochrona przeciwsłoneczna

 

Naturalna, własna ochrona skóry

Nasza skóra ma własną zdolność ochrony przed słońcem. Długość indywidualnej ochrony jest zależna od różnych czynników, w tym od tzw. fototypu skóry. 

Mniej niż 10 minut auto-ochrony:

Skóra, włosy i kolor oczu bardzo jasne, piegi zamiast opalenizny.

10 do 20 minut auto-ochrony:

Jasna karnacja, opalenizna niewielka, powolna.

20 do 30 minut auto-ochrony:

Osoby o średniej karnacji, które opalają się powoli.

Do 30 minut auto-ochrony:

Karnacja śniada do oliwkowej i szybkie opalanie.

 Do 90 minut auto-ochrony:

Karnacja brązowa, ciemnobrązowa, czarna.

Uwzględnij swój indywidualny czas ochrony i współczynnik SPF swojego kosmetyku i oblicz, jak długo możesz bezpiecznie pozostać na słońcu.

Przykład:

Czas ochrony własnej 10 minut x SPF 20 = 200 minut opalania bez ryzyka oparzenia słonecznego.

Jest to ogólna zasada. Nigdy nie przekraczaj obliczonego limitu czasu. Ponadto pamiętaj, że zawsze należy dopasować się do warunków - przy wysokim UV pobycie w ostrym słońcu gdzieś bliżej równika lub gdy Twoja skóra nie jest wcale opalona, lepiej wybierz wyższy SPF jako środek ostrożności. A w porze lunchu znajdź zacienione miejsce i pij dużo płynów.

 

Filtry określane jako organiczne to syntetyczne filtry chemiczne. Ich skuteczność ma się opierać na pochłanianiu promieniowania. Istnieją wątpliwości dotyczące ich fotostabilności i działania na system hormonalny. W testach niemieckiego miesięcznika konsumenckiego „Oeko-Test”filtry chemiczne uznawane są za potencjalnie niebezpieczne. Filtry nieorganiczne natomiast to filtry fizyczne czyli filtry mineralne lub mineralno-roślinne, które odbijają szkodliwe promieniowanie nie wchodząc w reakcje ze skórą.

 

Zalecenia UE dzielą filtry na cztery kategorie: niska, średnia, wysoka i bardzo wysoka. Jak widać z tabeli każda z wartości SPF odnosi się do ochrony minimum, czyli na przykład współczynnik SPF 50 oznacza ochronę od minimum 50 do 59,9. Dlatego SPF 50+ chroni w stopniu odpowiadającym przynajmniej SPF 60.

Dla delikatnej skóry dziecka zalecane są szczególnie wysokie współczynniki chroniące przed słońcem, takie jak 50+ i zapach łagodnych olejków eterycznych bez alergenów. 

Warto podkreślić, że nawet jeśli zabezpieczymy skórę preparatem z filtrem, powinniśmy korzystać ze słońca z umiarem i rozsądkiem – nie zapominać o dostarczaniu organizmowi płynów, o ile to możliwe wypoczywać także w cieniu, nosić okulary przeciwsłoneczne, kapelusze i przewiewną odzież.

Pamiętaj: Nanoś produkt obficie i ponawiaj aplikację dla utrzymania ochrony, zwłaszcza po spoceniu się czy użyciu ręcznika. Unikaj nadmiernej ekspozycji na działanie słońca nawet po zastosowaniu produktu ochrony przeciwsłonecznej. Chroń niemowlęta i dzieci przed bezpośrednim światłem słonecznym. Unikaj ekspozycji dzieci na działanie słońca w godzinach szczytowego nasłonecznienia. Bezwzględnie unikaj oparzeń słonecznych. Żaden preparat nie zapewnia 100% ochrony przeciwsłonecznej.

mineralna ochrona przeciwsłoneczna

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl