Ekologiczne środki czystości

Ekologiczne środki czystości pozbawione są chemicznych detergentów, sztucznych substancji, niebiologicznych dodatków, enzymów, chloru, fosforu, suplementów zapachowych, środków petrochemicznych oraz innych substancji odpowiedzialnych za zatruwanie zdrowia i środowiska. Ich skład opiera się jedynie na naturalnych elementach, takich jak np.: krzemian, sód, cytrynian oraz olejek eteryczny, substancji naturalnych i biodegradalnych, które nie wywołują efektów ubocznych w środowisku. 

Ekologiczne środki czystości są hipoalergiczne i wykorzystują jedynie zdrowe składniki, dzięki czemu posiadają certyfikaty ekologiczne. Świadomy klient sięgnie po odpowiedni środek do mycia naczyń, do zmywarki bądź czyszczenia kuchni. Asortyment łączący w sobie jakość mycia oraz bezpieczeństwo.  

Na ekologiczne środki czystości warto w szczególności zwrócić uwagę, kiedy w domu pojawi się dziecko.

Do najważniejszych miejsc, gdzie powinniśmy zacząć dbać o dom przy użyciu ekologicznych środków czystości, należy podłoga, po której dziecko raczkuje, kuchnia i wszystko co dotyka jedzenia oraz łazienka.  

W kuchni warto zwrócić uwagę, na cytrusowy płyn do odtłuszczania marki Verde Orizzonte. Ekologiczne płyny do naczyń, wydajne, posiada marka Etamine du Lys. Starczają na długo, mogą być rozcieńczone z wodą oraz Bentley Organic, marka która ma certyfikat Soil Association.

Do łazienki polecamy płyny do czyszczenia Etamine du Lys, lub Bentley Organic. Nie pozostawią zapachu chloru, a dziecko będzie mogło bezpiecznie dotykać wszystkich powierzchni. Do toalet najbardziej wydajny i najładniej pachnący jest żel do mycia toalet Sodasan. Niezastąpiony w walce z brudem i łatwy do użycia dzięki wygodnej butelce.

Zachęcamy do zmiany domu w ekologiczne miejsce. Używanie ekologicznych środków czystości, sprawi, że nasz dom będzie ładnie pachniał, będzie bezpieczny, ale jednocześnie czysty.

ekologiczne sprzątanie domu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl